Apie

Memas (angl. meme) – anot Ričardo Dokinso, kuris buvo biologas, tai yra kultūrinės informacijos vienetas, vieno proto perduodamas kitam. Šis apibrėžimas buvo sugalvotas 1976 metais. Memų teorijos šalininkai teigia, kad memai vystosi natūralios atrankos būdu, panašiu į gyvybės evoliuciją.

Tačiau taip buvo manoma XX amžiuje, kai nebuvo interneto, arba jis bent jau nebuvo toks, koks yra dabar. IT evoliucija lėmė milžininšką memų populiarumo didėjimą, nes juk internetas memams yra kaip tarakonams šilta virtuvė – pati geriausia terpė daugintis. Žmonės juos greitai pamėgo, nes tai ir būdas išreikšti savo mintis be žodžių, tačiau su sarkazmu ir ironija. Taip pat memas dažnai suprantamas ir naudojamas kaip vienijanti idėja bendruomenei išlaikyti, tarsi įkepiantis šūkis.

Panagrinėjime internetinius memus. Memus gali kurti visi. Užtenka turėti idėją. Tam nereikia jokių meninių sugebėjimų. Daugelis memų yra sukuriami iš kasdieninių situacijų arba pašiepiant žymius žmones, pažymint aktualius įvykius. Piešimui naudojami tokios įprastos ir paprastos priemonės kaip „Paint“ piešimo programa, o tai iš esmės padaro memus dar juokingesnius, todėl ir labiau įsimenamus.

Fuck Yeah Guy arba tiesiog Fuck Yeah – dažniausiai vaizduoja kasdienes situacijas iš normalių žmonių gyvenimo, kurios priverčia bent sekundei pasijusti mus kietai, nuostabiai. Pavyzdžiui pravažiuoti per sankryžą likus vienai sekundei prieš užsidegant raudonam signalui; pabusti ryte viena minute prieš žadintuvui nuskambant; rasti gatvėje dešimt litų; laimėti teleloto penkis litus ir taip toliau.

 

Forever Alone (ang. amžinai vienišas) – tai dažniausiai istorijos apie vyruką, kuris amžinai lieka pamirštas draugų, merginų. Komiksuose paprastai būna sudaroma situacija, kad vienišius pamato viltį nelikti vienam, tačiau vėliau pasirodo, kad visos jo viltys yra bergždžios. Neretai amžinai vienišą „išduria“ trolis. Amžinai vienišo pavyzdžiai: žmogelis pasiima į rankas telefoną, kuris buvo dingęs visą dieną, tikėdamasis, kad jame bus daug praleistų skambučių ir gautų žinučių, tačiau jo niekas nepasigedo; vienišius atnaujina savo feisbuko statusą, tačiau niekas nepaspaudžia „patinka“; vyksta vakarėlis, visi porelėmis bučiuojasi, išskyrus amžinai vienišą; vienišius kalbasi su „Clever Bot“ programa – paklausia, „Ar norėtum susitikti“, o programa atsako „Ne“.

Challenge Accepted (ang. iššūkis priimtas) – kaip jau galima suprasti, šiuose memuose vaizduojamos sitacijos, kai veikėjai susiduria su tam tikrais sunkumais, tačiau drąsiai žengia pirmyn ir priima iššūkį. Įsimintiniausi pavyzdžiai: užsidega geltonas šviesoforo signalas ir veikėjas nusprendžia bandyti pravažiuoti judrią sankryžą; nuėjus į tualetą atlikti didelio reikalo pastebima, kad liko tik vienas tualetinio popieriaus lapelis; padavėja kavinėje atneša itin didelę porciją patiekalo ir kyla abejonė, galbūt visko suvalgyti nepavyks.